Výlet na Audi Cup 2019

Sezóna sa nezadržateľne blíži. Kluby ladia formu a spoluprácu svojich hviezd. Jedna z posledných príležitostí sa predviesť fanúšikom pred ostrým štartom čakala hráčov Tottenhamu, Realu Madrid, Bayernu Mníchov a tureckého Fenerbahçe v Allianz aréne pri tradičnom turnaji Audi cup. My sme nemohli s Top4Football chýbať, a tak sme pre teba zachytili atmosféru tejto veľkolepej akcie.

Finalista posledného ročníka Ligy majstrov, najúspešnejší európsky klub histórie, búrliví tureckí fanúšikovia a domáci Bavori. Zloženie tohtoročného turnaja Audi cup sľubovalo, že pôjde o strhujúce divadlo. Úvodné zápolenie určili, že sa v stredajšom popoludní stretnú najprv v boji o bronz Real Madrid proti Fenerbahçe a vo finále domáci Bayern Mníchov vyzve anglický Tottenham.

Audi Cup 2019 Allianz Arena

Boli sme v očakávaní, či v priateľskom zápase o bronz uvidíme najväčšie hviezdy Bieleho baletu. Ten sa premiérovo predstavili vo svojej novej tretej sade dresov. Do esteticky nádherného stánku v Mníchove tréner Zinedine Zidane poslal všetkých svojich "Galacticos", a tak sme zblízka sledovali umenia a cit pre loptu hráčov ako Marcelo, Isco či Eden Hazard. Ani jeden z nich však v mentolové farebnej kombinácii nežiaril tak ako Karim Benzema. Ten zladil dres s novými kopačkami adidas X 19.1 z kolekcie "Hard Wired" a názorne predstavil ich silu, keď nastrieľal hattrick. V bláznivom zápase Real zvíťazil nakoniec 5:3 a urobil nám chuť na večerné finále.

Karim Benzema Audi Cup 2019

Prekvapilo nás, že tréner Bayernu Niko Kovač nechal na lavičke náhradníkov takmer všetky svoje hviezdy, a tak sme očakávali, že ofenzívne nespútaní budú predovšetkým hráči "Kohútov". To nám len potvrdila nádherná akcia cez Georgesa N'Koudoua, ktorý pripravil gól pre Erika Lamelu. Keď v druhej polovici zvýšil vedenie Tottenhamu na 2:0 inštinktívnou strelou Christian Eriksen, atmosféra a pocity divákov nepoukazovali prípadnému obratu. S tým sa nezmieril mladík v drese Bayernu Alphonso Davies, jeho zbrusu nové kopačky Nike Mercurial Vapor XIII svietili pri asistencii a následnom krásnom góle na 2:2.

Alphonso Davies Audi Cup 2019

O víťazovi turnaja rozhodli penalty. Nekompromisné zakončenie väčšiny hráčov narušil až svojou nepremenenou penaltou Jerome Boateng, a tak mohli oslavovať hostia, ktorí vstúpia do novej sezóny v skvelej nálade. Aj napriek neúspechu Bavorov sa Allianz arena rozsvietila do červenej farby.

Allianz Arena Audi Cup 2019

Videli sme vynikajúce výkony tých najväčších hviezd svetového futbalu, nespočet nádherných gólov a tiež nádherné nové dresy Realu, Bayernu a Tottenhamu pre nadchádzajúcu sezónu, ktoré mnohí hráči esteticky dokonale zladili s kopačkami z nových kolekcií Nike New Lights alebo treba adidas "Hard Wired".

Za tento skvelý zážitok ďakujeme Futbaltour.sk, ktorí organizujú zájazdy na tie najlepšie zápolenia na európskych trávnikoch.