Top4 zaujímavostí z osemfinále Ligy Majstrov

Osemfinálové duely Ligy Majstrov nám tento týždeň ponúkli nielen veľký súboj Barcelony s Chelsea, ale tiež prekvapivý postup Sevilly cez Manchester United. Ukážeme vám, co sa v týchto zápasoch stalo.

Messi 100 gólov v Lige majstrov
Argentínsky kúzelník sa vďaka dvom kúskom na domácom ihrisku proti Chelsea dostal na métu 100 strelených gólov v Lige Majstrov. Zaujímavé je predovšetkým porovnanie s Cristianom Ronaldom. Messi potreboval na prvých 100 gólov o 14 zápasov menej než Ronaldo, tejto méty zároveň dosiahol vo veku 30 rokov, Ronaldo až vo veku 32 rokov a potreboval na to iba 524 striel, zatiaľ čo Ronaldo vystrelil 790 krát. 

Messi trhá rekord vo vlastnej edícii kopačiek adidas Nemeziz Messi 17.1

Messi 100 gólov v Lige Majstrov

Messi trhá ďalšie rekordy
Ešte chvíľku sa zdržíme pri hviezde Barcelony, pretože Leo lámal tiež ďalšie rekordy. Strelil svoj najrýchlejší gól v kariére, na ktorý mu stačilo iba 128 sekúnd. Zároveň je zaujímavé, že v prvých 10 zápasoch proti tímom z Premier League nedokázal streliť gól, ale v nasledujúcich 18 zápasoch proti anglickým týmom strelil 19 gólov.

Heynckess valcuje
Jupp Heynckes sa vrátil z futbalového dôchodku na lavičku Bayernu Mníchov a od tej doby je bavorský klub nezastaviteľný nielen v domácej nemeckej lige, ale taktiež v Lige majstrov. V posledných 11 zápasoch v Lige majstrov odišiel Heynckess vždy víťazne. Takto dlhú sériu ešte žiadny manager v Lige majstrov nepredviedol.

Oblečenie Bayernu Mníchov nájdeš na e-shopu Top4Football.

Sevilla prehrála Manchester United
Nielenže sa Sevilla postarala o prekvapenie a vyradila slávny Manchester United, ale zároveň bola herne lepšia a postup si jednoznačne zaslúžila. Na Old Trafford ohrozili bránku 21 krát, čo je najviac striel, koľko United umožnili súperovi na Old Trafford od marca 2013, kedy ich vyradil Real Madrid, zhodou okolností vtedy vedený José Mourinhom, súčasným managerom červených diablov.

Oblečenie pre fanúšikov Manchesteru United.

José Mourinho

Práža - Top4Football