Top zaujímavosti MS

32 tímov. 48 zápasov. 122 gólov. Takmer dva týždne plné skvelého futbalu zo základných skupín Majstrovstiev sveta. A až teraz začne tá pravá show. Začínajú vyraďovacie boje, v ktorých majú zvyšné národy jeden jediný cieľ. Triumf.

Aj teraz sme si pre teba pripravili zaujímavosti, tentoraz z tretieho, posledného kola základných skupín. Majstrovská kliatba, africký smútok či severské povstania. Bav sa a sleduj tiež štatistiky gólov strelených jednotlivými kopačkami.

Staroba

Egyptský brankár Essam El-Hadar sa v 45 rokoch a 161 dňoch stal najstarším hráčom histórie MS, ktorý kedy nastúpil do zápasu. Egyptskému čarodejníkovi, ktorý je starší ako traja súčasní tréneri na MS, navyše chytil Saudskej Arábii pokutový kop.

La Celeste

Uruguaj sa vďaka výhre 3: 0 nad Ruskom stala prvým tímom od roku 1998 (Argentína), ktorý dokázal zvíťaziť vo všetkých troch zápasoch základnej skupiny s čistým kontom.

Mier o neútočení

Súboj Francúzsko s Dánskom sa po 37 zápasoch stal prvým, v ktorom na šampionáte nepadol gól.

Kliatba šampiónov

Tretíkrát za sebou nedokázal obhajca titulu majstrov sveta postúpiť zo základnej skupiny. Nemci sa zaradili medzi Taliansko (2010) a Španielsko (2014). Kocovina.

Africký plač

Prvýkrát od roku 1982 sa žiadny africký tím nedokázal kvalifikovať zo základnej skupiny. Najbližšie tomu boli Senegalci, ktorí vypadli na základe fair play o počte žltých kariet proti Japonsku.

Štatistiky gólov strelených jednotlivými kopačkami