Top zaujímavosti MS

Posledné štyri tímy sa priblížili svätému grálu. Francúzska a belgická légia zhasla nádej juhoamerických štátov. Chorváti opäť zvládli hru nervov, tentoraz s domácim národom, a Anglicku stále silnejšie rezonuje heslo "It 's coming home." Ktorý z kapitánov nakoniec pozdvihne najslávnejšiu futbalovú trofej?

Magnifique

Antoine Griezmann strelil už siedmy gól vo svojich posledných šiestich zápasoch za Francúzsko vo vyraďovacej fáze európskeho a svetového šampionátu.

100

Kevin de Bruyne sa so svojím gólom proti Brazílii stal 100. hráčom na tohtoročnom šampionáte, ktorý dokázal streliť gól.

Nedobytný

Belgičania strelením dvoch gólov pripravili pre Brazílčanov do druhého polčasu vzájomného štvrťfinálového zápasu neriešiteľnú úlohu. Ešte žiadnemu tímu sa nepodarilo prehrávať cez polčas 0: 2 a otočiť zápas vo svoj prospech. (0 výhier, 5 remíz a 125 prehier).

Veža

Harry Maguire dokázal na tohtoročnom šampionáte vyhrať najviac vzdušných súbojov zo všetkých obrancov a to celkom 33.

Hra nervov

Chorváti sa stali po reprezentácii Argentíny z roku 1990 ešte len druhou krajinou, ktorá dokázala postúpiť dvakrát za sebou po penaltovom rozstrele.