Top zaujímavosti MS

Kylian Mbappé v exkluzívnej spoločnosti s Pelém. Zármutok najväčších futbalistov histórie, Lionela Messi a Cristiana Ronalda. Trpký koniec španielskej La Rojy, strhujíce závery zápasov a 8 zostávajúcich tímov, ktoré snívajú o veľkých trofejách. Pozrite sa na zaujímavosti z celkového počtu a štatistiky získané jednotlivými kopačkami.

Jedinečný chlapec

Kylian Mbappé sa stal len druhým teenagerom, ktorý dokázal dosiahnuť dva góly v jednom zápase MS. Naposledy sa to podarilo Pelému v roku 1958 proti Švédsku.

Večierok

V prvý deň osemfinálových bojov padlo 10 gólov, čo je druhý najvyšší počet po dvoch semifinálových zápasoch na MS v roku 1970.

Rýchlostrelba

Zápas Chorvátska s Dánskom bol len druhým v histórii MS, keď sa oba tímy dokázali presadiť v prvých štyroch minútach.Tým prvým bol zápas Argentíny s Nigériou z roku 2014.

Pan nepostradateľný

Brazílčan Neymar dokázal na MS vystreliť najviac strieľ (23) zo všetkých, najviac z nich šlo na bránu (12), pripravil pre svojich spoluhráčov najviac gólových príležitostí (16) a bol tiež najčastejšie faulovaný (23).

Velkolepý obrat

Posledný tím, ktorému sa podarilo otočiť výsledok z 0: 2 na svoj prospech, boli futbalisti Nemecka proti Anglicku v roku 1970. Belgičania obratom dokázali odvrátiť blamáž proti Japonsku.

Posledná nádej

Gól Kolumbijčana Yerryho Minu proti Anglicku, keď vyrovnal na 1: 1, bol 99. gól v histórii MS streleným v nastavenom čase. Ktorý bude ten stý?

Kliatba prelomená

Prvýkrát vo svojej histórii na MS dokázali futbalisti Anglicka zvíťaziť v penaltovom rozstrele.

Štatistiky gólov strelenými jednotlivými kopačkami.

Jakub Jonáš - Top4Football.