FOOTBALL BOOT SALE – Zľava až 60 % na vybrané kopačky KÚP TERAZ

Top zaujímavosti z MS

Finálový turnaj Majstrovstiev sveta postúpil do svojej ďalšej fázy a diváci sa rozhodne nenudili. Od začiatku turnaja vo všetkých 27 zápasoch padol aspoň jeden gól, svetové hviezdy prekonávajú historické tabuľky, videli sme nervy drásajúce závery stretnutí a tiež gólovo najplodnejší deň šampionátu od roku 1990. Opäť sme si pre teba prichystali štatistiky gólov strelených jednotlivými kopačkami. Stále sa ešte nezabávaš?

Historický moment

Cristiano si proti Maroku pripísal svoj 85. reprezentačný gól, čím sa stal najlepším európskym reprezentačným kanonierom všetkých čias. Gólová mašina.

Drvivý pád

Víťazstvo Chorvátov 3:0 nad Argentínou bola najhoršia porážka "La Albiceleste" od roku 1958, kedy prehrali s Československom 1:6. Nedarilo sa ani najväčším hviezdam Argentíny - Lionel Messi (20) a Sergio Agüero (7) mali v prvom polčase najmenej dotykov s loptou zo všetkých hráčov na trávniku.

Belgický úder

Belgicko prvýkrát vo svojej histórii na MS dokázalo streliť v jednom zápase 5 gólov. Romelu Lukaku sa navyše stal prvým hráčom od doby Diega Maradonu z MS v roku 1986, ktorému sa podarilo streliť v dvoch po sebe idúcich zápasoch dva a viac gólov.

Anglický fén

Prvýkrát od hanblivej prehry Brazílie s Nemeckom 1:7 na MS 2014 sa jednému tímu podarilo streliť 5 a viac gólov v jednom polčase. Angličania tak spláchli nešťastnú Panamu.

Štatistiky gólov strelených jednotlivými kopačkami.