Top4 zaujímavosti z Anglicka

Víťazom ligového pohára sa stal s prehľadom líder ligovej tabuľky Manchester City, ktorý prešiel podpriemerne hrajúci Arsenal. Nie menej sledovaný duel Manchester United vs Chelsea nakoniec zvládli zverenci Josého Mourinha a udržali druhé miesto.

Najviac prehier vo finále? Arsene Wenger
Dlhoročný manažér Arsenalu prehral ďalšie finále ligového pohára, už tretie v rade. Nikto neprehral finále ligového pohára viackrát. V rokoch 2007, 2011 a teraz 2018 skončil Arsenal tesne pod pódiom a trofejou víťaza celej súťaže. Gunners sa nedarí v ligovej tabuľke, kde sa nachádzajú na šiestom mieste a posledná šanca ako zachrániť túto sezónu bude cez Európsku ligu.

Chcete podporiť Arsenal? Omrkni náš e-shop.

Ligový pohár - úspech Manchestru City
Bledo modrá časť Manchestru síce v posledných rokoch patrí k elitným Európskym veľkoklubom, ale v minulosti tomu tak nebolo. Preto je trochu prekvapivé, že ligový pohár získali už päťkrát. Viackrát si odniesol trofej pre víťaza ligového pohára len Liverpool, konkrétne v 8 prípadoch.

Chcete osláviť ďalšiu trofej ako fanúšik bledomodrých?

Manchester City

Kto je skrytý ťahúň Manchestru United?
Anglický ofenzívny univerzál a odchovanec Manchesteru United Jesse Lingard sa trafil v tohtoročnej sezóne už trinásťkrát. Pokiaľ vynecháme Lukakua, tak nikto nebol v tohtoročnej sezóne produktívnejší ako práve Jesse. Strčil do vačku také esá akými sú napríklad Alexis Sanchez, Anthony Martial, Juan Mata alebo Marcus Rashford.

Lingard vála v kopačkách adidas Nemeziz.

Jesse Lingard Manchester United

Životná sezóna pre Williana
Brazílsky ofenzívny záložník najskôr otvoril účet zápasu s Barcelonou, včera naopak poslal Chelsea do vedenia proti Manchesteru United. Není to však len o momentálnej forme, Willian zažíva celkovo životnú sezónu. Celkom mal podiel na 19 góloch (12 vstrelil a na 7 prihral). Výkony v posledných zápasoch už snáď presvedčia Conteho, že Willian patrí do základnej zostavy.

Willian a jeho Nike Mercurial Vapor.

Práža - Top4Football