TOP4 zaujímavosti z 23. kola Premier League

Prvá prehra Manchetru City alebo Klopp vs Guardiola. Kto nahradí Coutinha? Ako sa darí Arsenalu bez Alexisa? Bellerin našiel stratenú formu.

Chamberlain – náhrada za Coutinha?
Anglický univerzál Alex Oxlade-Chamberlain v službách Liverpoolu otvoril účet zápasu proti Manchestru City, čím potvrdil stúpajúcu formu v posledných týždňoch. Nie len, že sa zdvihol herne a momentálne má po odchode Coutinha šancu zabývať sa v základnej zostave, ale tiež začína strieľať góly. V Arsenale strelil za 71 zápasov 3 góly, zatiaľ čo v Liverpoole mu na rovnaký počet gólov stačilo len 20 zápasov.

Chamberlain strieľa v Nike Hypervenom.

Chamberlain Liverpool FC

Najúspešnejší manažér proti Guardiolovi? Jurge Klopp
Nemecký manažér, ktorý momentálne vedie Liverpool vie, ako poraziť Guardiolu. Už sa mu to podarilo šesťkrát, nikto iný neporazil španielskeho stratéga viackrát. Aktívny presing, teda jeden z hlavných aspektov herného systému Kloppa evidentne platí taktiež na Guardiolu, ktorého tímy si s ním nevedia rady.

Alexis Sanchez  - kľúčový hráč Arsenalu
Príde Vám, že Alexis Arsenalu chýba? Áno, stále je hráčom Londýnskeho klubu, ale v posledných troch stretnutiach, v ktorých Alexis chýbal, Arsenal vždy prehral. 0-1 so Stoke, 1-2 s Watfordom a včera znovu 1-2, tentoraz proti Bournemouthu. Podarí sa Arsenalu ofenzívny klenot udržať?

Alexis čaká na veľký prestup v Nike Mercurial Superfly. 

Alexis Sanchez Arsenal FC

Bellerin sa dostáva späť do formy
Španielsky bek v službách Arsenalu bol v posledných týždňoch a mesiacoch kritizovaný za pokles výkonnosti. Hector šiel herne skutočne dolu a predovšetkým v ofenzíve jeho výkony neboli ani zďaleka ideálne. Teraz sa samozrejme pozdvihol a v posledných dvoch zápasoch Premier League dal rovnako gólov ako v predchádzajúcich 97 stretnutiach. Horšie už je na to samotný Arsenal, ktorý z posledných piatich zápasov stratil 9 bodov, aj keď gól strelil ako prvý.

Strelecká obuv Bellerina? Kopačky Puma one.

Práža - Top4Football