Top4 zaujímavostí z 15. kola Premier League

V 15. kole Premier League se zase diali veci. Manchester United porazil v strhujúcom zápase Arsenal, červená karta pre Pogbu a Manchester City znovu zachránil víťazstvo až v posledných minútach, čím vyrovnal najdlhší rekord v počte víťazstiev.

Pogba vo forme, ale s červenou kartou
Francúzsky záložník si proti Arsenalu pripísal gólovú asistenciu na gól Lingarda, čím rozšíril svoje štatistiky v posledných 9 zápasoch na 4 asistencie a 5 gólov. Na stredného záložníka úplne fantastická bilancia. V zápase samozrejme dostal tiež červenú kartu za zbytočný súboj, do ktorého prišiel neskoro. Bola to jeho druhá červená karta, prvú dostal ešte v roku 2013 proti Palermu, keď nastupoval za Juventus.

Pogba si ako hlavná tvár adidasu udržuje formu v znovuzrodených kopačkách adidas Predator.

adidas Predator

Rekordná séria Manchesteru City
13 víťazstiev v rade. Neuveriteľné, úžasné, fantastické. Súčasné City je na absolútnom vrchole a 13. víťazstvom v rade vyrovnali sériu Sunderlandu, Prestonu (1891-92), Arsenalu (2001-02) a Chelsea (2016-17). Stačí im jediné víťazstvo, aby urobili nový rekord anglického futbalu a posunuli ho na neuveriteľných 14 zápasov.

Lacazette je späť
Ďalší francúz v tejto rubrike. Tentokrát Alexandre Lacazette, útočník Arsenalu, ktorý vstrelil jediný gól Arsenalu proti Manchesteru United. V tohtoročnej sezóne Premier League vstrelil na domácom ihrisku 6 gólov v 6 zápasoch. Najviac z Arsenalu.

Lacazette nielen v domácich zápasoch striela v kopačkách Nike Hypervenom.

Lacazette

Mourinho proti velkým tímom
José Mourinho bol v posledných mesiacoch kritizovaný za výkony proti veľkým tímom, predovšetkým v zápasoch na ihriskácht súpera, v ktorých bol podľa novinárov aj fanúšikov až príliš defenzívny. Proti Arsenalu však vstrelil dva góly v úvodných jedenástich minútach. To je viac, než dokázali hráči Manchesteru United vstreliť v predošlých ôsmich zápasoch na ihriskách súperov "big six".

Práža - Top4Football