Po–Pi: 09:00 – 17:00 02 33 056 449
Prihlásenie
 • Prihlásenie

  Prečo sa registrovať?

  Vďaka registrácii získaš množstvo výhod

  • Zdieľanie uživateľského účtu medzi všetkými našimi eshopmi
  • Predvyplnenie osobných údajov v objednávke
  • Sledovanie stavu vašej objednávky
  • Možnosť uplatniť zľavové kupóny
  Registrovať

Top4 zaujímavostí úžasných výkonov Mohameda Salaha

Víkendové ligové zápasy naprieč európskymi súťažiami napísali neobvykle úctihodné príbehy. Mauro Icardi vstrelil štyři góly za len 21 minút (!) a Cristiano Ronaldo sa tiež vďaka štyrom zásahom dostal na métu 50 vstrelených kariérnych hattrickov. Zo všetkých týchto takmer nadľudských výkonov však vyčnieva jeden muž. Egyptský záložník Liverpoolu Mohamed Salah, ktorý vo svojej premiérovej sezóne v„The Reds“ neprestáva ohromovať a láme všemožné rekordy.

Najviac gólov v debutovej sezóne
Salah predvádza od začiatku sezóny fantastické výkony, ktoré dokáže stále zlepšovať. Cez víkend
vstrelil už svoj 34. gól. Nič podobné sa nepodarilo ani takým kanonierom, akými boli v drese Liverpoolu Fernando Torres či Luis Suárez. Salah bol totiž prvým hráčom Liverpoolu, ktorý dosiahol podobného čísla pri svojej debutovej sezóne.

Salah ničí súperov v kopačkách adidas X 17+ Purespeed.

Štyri góly zo štyroch strieľ
Môžeme špekulovať, či bol výkon proti Watfordu vrcholom výkonnosti Mo Salaha, ale fakt, že na štyri góly mu stačili len štyri strely, je naozaj neskutočné. Niečo podobného se naposledy podarilo Andreyimu Arshavinovi z Arsenalu v septembri v roku 2009 zhodou okolností proti Liverpoolu. Mohamed Salah sa zároveň stal prvým hráčom Liverpoolu, ktorý vstrelil v jednom stretnutí štyri góly od galapredstavenia Luisa Suáreza proti Norwichu v decembri v roku 2013.

Mohamed Salah

Prekoná Drogbu?
V tohtoročnej sezóne Premier league Salah vstrelil už 28 gólov a útočí na rekord legendy Didiera Drogbu, ktorý vstrelil v sezóne 2009/10 za londýnsku Chelsea úctihodných 29 gólov, čím drží africký rekord v poče vstrelených gólov v jednej sezóne Premier League. Egyptský expres má na prekonanie Drogbu stále ešte sedem zápasov do konca sezóny anglickej súťaže. 

Spolupráca s Firminom
Okrem toho, že Salah prekonal niekoľko rekordov a stal sa prvým Egyptským hráčom, ktorý vstrelil hattrick v Premier League, tak je vybrúsená taktiež jeho spolupráca s Firminom. Brazílsky útočník sa často na ihrisku chová ako tzv.  falošná deviatka a vytvára miesto pre smrtiace nábehy Salaha. Zároveň si v tohtoročnej sezóne  vzájomne prihrali už na 7 gólov. Firmino prihral Salahovi na 3 góly, naopak Salah Firminovi prihral na 4 góly. Telepatické duo.

Aká dvojica v Premier League je podľa Vás v súčasnosti lepšia než liverpoolske duo?

Mohamed Salah

Práža - Top4Football