TOP4 tipy, ako nosiť futbalové štulpne

Bolo by jednoduchšie riešiť logaritmické funkcie, zložiť Rubíkovu kocku za menej než dve minúty, alebo  upřednostnit  priateľku  pred zápasmi Ligy majstrov. Skutočne, zladiť a nasadiť si futbalové ponožky tak, aby ste sa pri zápase cítili komfortne a nič Vás nevyrušovalo z  koncentrácie je veda. Preto Ti ponúkame TOP4 tipy na to, ako si nazuť ponožky tak, aby si sa cítil nielen pohodlne, ale aj strielal góly ako hviezda.

1. Nad kolená ako Thierry Henry
Francúzska legenda a jeden z najelegantnejších útočníkov všetkých čias bol známy nosením štuľpní nad kolená. Tento typ navliekania je veľmi šikovný, pretože sa Vám štuľpne napínajú do svojej maximálnej dĺžky, nehrozí tak, že by padali. Naviac vypzeráte veľmi elegantne a túto metódu oceníte v chladnom a sychravom počasí. Navliekanie nad kolená preferuje aj Brazílčan Neymar.

stulpny nike a g-form

2. Jednoduché navliekanie  pod kolená
Najjednoduchší a pravdepodobne najrozšírenejšie navliekanie futbalových štuľpní, pri ktorom stačí len ľahko ohrnúť štuľpne pod kolená. Hráči túto metódu preferujú kvôli ohybnosti kolien, ktorá je pri futbale úplne zásadná. Pevnosť štěpní  si potom poistíte tejpovacími páskami.

nike stulpny a g-form

3. Nízke navliekanie ako Paulo Dybala
Táto metóda navliekania sa stáva čím ďalej tím populárnejšia. Preslávil ju v poslednej době predovšetkým mladý argentínsky talent Paulo Dybala. Ničmenej ju preferujú ďalší svetoví hráči, akými sú Daniel Sturridge, Marek Hamšík či Radja Nainggolan. Poslední dvaja menovaní si dokonca nechávajú povytiahnute chrániče. Vyzerajú štýlovo a nechávajú vyniknúť aj svoje tetovania. Čo je však účelom tohto navliekania ? Predovšetkým voľnost lýtkových svalov, ktoré sa pri pohybe napínajú a dostávajú zabrať. V niektorých prípadoch sú totiž futbalové štuľpne veľmi upnuté, a tak môže dochádzať k priškrteniu svalu.

nike stulpny a g-form

4. Odstrihnuté štuľpne s ponožkami
Asi najpremyslenejšia metóda zo všetkých. Veľmi populárna sa v poslednej dobe stala kombinácia krátkych ponožiek s odstrihnutým koncom štuľpní, ktoré sú potom skryté tejpovacími páskami. Táto metóda sa využíva predovšetkým kvôli tomu, že bežné zápasové štuľpne v kopačke často kĺžu a hráč tak nemá dokonalý pocit istoty a uzavrenosti.

nike stulpny a g-form

A ako nosíš štuľpne ty? Vyber si u nás v Top4Football z chráničov G-Form a ďaľších ponožiek pre dokonalý pocit pri hre!

Jakub Jonáš - Top4Football