Top zaujímavosti z MS

64 pompéznych zápasov, z toho len jeden bez gólov. 169 gólov, každý maľujúci odlišný príbeh. Miliardy divákov žijúcich pre jedinú udalosť. Z 32 tímov mohol slávnu trofej pre majstra sveta pozdvihnúť iba jediný vyvolený. Nakoniec sa radovali Francúzi. Didier Deschamps vedel, že keď vedľa seba postavia Pogbu a Kantého, nemôže prehrať. A tiež to tak bolo.

Posvätený

Kylian Mbappé sa stal v 19 rokoch a 207 dňoch druhým najmladším hráčom, ktorý dokázal vo finále majstrovstiev sveta streliť gól. Tým najmladším je legendárny Pelé, ktorému sa to podarilo v 17 rokoch a 249 dňoch!

Kľúčové miesto

73 z celkových 169 strelených gólov na majstrovstvách sveta padlo z priestoru veľkého vápna, čo tvorí 43% všetkých gólov.

Majstrovská kocovina

Tretíkrát za sebou nedokázali obhajcovia titulu majstra sveta postúpiť zo základnej skupiny. Po Taliansku z roku 2010 a Španielsku z roku 2014 sa to teraz podarilo Nemecku. To vypadlo už v základnej skupine vôbec prvýkrát v histórii.

Egyptský dedo

Essam El-Hadar sa v 45 rokoch a 161 dňoch stal najstarším hráčom histórie MS, ktorý nastúpil do zápasu. Je dokonca starší ako traja súčasní reprezentačný tréneri (Roberto Martinez z Belgicka, Mladen Krstajic zo Srbska a Alio Cissé zo Senegalu).

Boj o všetko

Na majstrovstvách sveta v Rusku sme mohli vidieť najviac gólov v histórii strelených v 90. minúte a nastavenom čase. Celkom ich bolo 9. Spôsobil vám niektorý z týchto gólov infarkt?

Stíhacia jazda

Belgičania sa stali iba druhým tímom v histórii, ktorý dokázal vo vyraďovacej fáze majstrovstiev sveta zmazať dvojgólový náskok súpera a zvíťaziť. Napodobnili tak pamätný výkon Portugalčanov z roku 1966, ktorí porazili vo štvrťfinále Južnú Kóreu 5:3.

Štatistiky gólov strelených jednotlivými kopačkami.

Jakub Jonáš - Top4Football.