TOP 10 dresov sezóny 2019/20

Ak by sme chceli dostať všetky skvelé kúsky pre tohtoročnú sezónu, mohol to byť zoznam tridsiatich dresov. Dizajnéri športových značiek boli obzvlášť kreatívni a nápadití a pre sezónu 2019/20 ponúkli veľa neobyčajných dresov. Pomáha k tomu čím ďalej tým silnejšie prepojenie futbalového prostredia a módneho sveta, do ktorého sa tento rok pridáva aj oživenie legendárnych klubových siluet. Každý chce hrdo ukázať svoje farby, a to nielen na ihrisku, ale aj v rušných uliciach veľkomesta.

TOP dresy letošní sezóny

10. Juventus Turín - vonkajší dres

Bianconeri spoločne s adidas zmenili pred novou sezónou identitu domáceho dresu, z ktorého zmizli pravidelné pruhy. Odvážne pristúpili aj k dizajnu vonkajšieho dresu inšpirujúcim sa mestskými budovami a architektúrou okolo štadióna v Turíne. Kamuflážne grafické prvky vynikajú v pastelovo púštnej farbe doplnené o červené pruhy a loga. adidas v posledných rokoch úspešne implikuje práve pastelové farby do svojich voľnočasových produktov a skvele vyšiel i vonkajší trikot Juve.

Juventus Turín

9. AS Řím - domácí dres

Rímska klubová farba je sama o sebe tak pohľadná, že aj tak minimalistickom a jednoduchom dizajne domáceho dresu skvele vyniká. Dopĺňa ju grafika blesku na golieri a na rukávoch inšpirovaná rímskou mytológiou a bohom neba. K dresu Giallorossi sa snáď najviac hodia frázy v jednoduchosti je krása.

AS Řím

8. FC Bayern Mnichov - tretí alternatívny dres

Dizajn štylizovaný pre vrchol európskeho medzinárodného futbalu. Bavori predstavili nový alternatívny dres pre špeciálne večery Ligy majstrov, v ktorej by sa radi vrátili na klubový vrchol. Tmavo modrý podklad je inšpirovaný večernou atmosférou, v ktorej sa odohrávajú zápasy najprestížnejšej súťaže. Diamantová grafika potom predstavuje svetla reflektorov, ktoré oslňujú ako najžiarivejšie svetové hviezdy. Veľmi vydarený dres potom dopĺňa tradičná klubová červená farba v detailoch. Podarí sa Bayernu aj tohtoročná cesta za Ušatým triumfom?

FC Bayern Mnichov

7. Paris Saint-Germain - tretí alternatívny dres

Tohtoročný alternatívný dres ambicióznych Parížanov oslavuje tridsaťročné výročie spolupráce Nike a klubu z hlavného mesta Francúzska. Na čisto bielej platforme skvele vyniknú klubové primárne farby vo zvislom pruhu. Exkluzivitu dresu pridáva tiež pohľadný golier.

Paris Saint-Germain

6. FC Chelsea - tretí alternatívny dres

Ďalší z tretích alternatívnych dresov Nike v duchu 90.rokov. Tmavý dizajn s oranžovými detailmi na golieri nás vracia do sezón 1994/96, v ktorých hráči Chelsea nosili podobný dres. Prepracované grafické detaily a oranžová farba dresu dodávajú industriálný tón. Mladším fanúšikom sa bude páčiť módne voľnočasový presah, zatiaľ čo starší ocenia sentimentalitu a historický odkaz.

FC Chelsea

5. Real Madrid - vonkajší dres

Los Blancos svoj návrat do pozície najlepšieho klubu sveta zvýrazňujú unikátnou sadou dresov, kde kľúčovú úlohu hrá zlatá farba kráľovského klubu. Tá vyniká na prvý pohľad aj vo vonkajších dresoch so štýlovým základom v tmavo modrej farbe. Štýlové grafické prevedenie nabáda fanúšikov k hlasnému povzbudzovaniu, ktoré z hráčov dokáže dostať maximum na ceste za úspechom.

Real Madrid

4. Paris Saint-Germain - vonkajší dres

Práve Paríž sa v posledných rokoch môže považovať za priekopníka prenikania módy do futbalovej kultúry. Spolupráca s basketbalovou značkou Jordan prináša s každým vydaním unikátne kúsky. So začiatkom tohtoročnej sezóny obe organizácie predstavili krikľavý design farby "Infrared", ktorá bola prvýkrát značkou Jordan predstavená už v roku 1991 a svoj odtieň odzrkadlila už na niekoľko legendárnych modelov tenisiek či oblečenia. PSG si zariadilo, že v tohtoročných sezóne bude klubom s úplne originálnym a žeravým dresom. 

Paris Saint-Germain

3. FC Arsenal - domáci dres

Tri pruhy sa vrátili k dresu kanonierov v pravdepodobne najočakávanejším dizajnu tohto leta. Charakteristický červený základ s bielymi rukávmi a kontrastným golierom tvoria perfektný esteticky vyvážený trikot.

FC Arsenal

2. Inter Milán - vonkajší dres

Veľmi živá, akvamarínová farba vo spojení so zlatými a čiernymi detailmi predstavuje jeden z najvydarenejších dresov celej dekády. Vonkajší dres Interu Miláno je len ďalším dôkazom toho, že stále častejšie budeme na ihrisku vídať nevšedné farby a kombinácie, ktoré by na papieri rozhodne nevyzerali tak dobre ako v realite.

Inter Milán

1. Átletico Madrid - vonkajší dres

Čierny od hlavy až k päte. Nový vonkajší dres Atletico Madrid pôsobí nebezpečne, a to predovšetkým vďaka matnej čiernej farbe doplnené o oslnivé červené detaily. Los Colchoneros sú tímom, ktorý nikdy neuhýba. V čiernej farbe drese vidí nekonečnú vytrvalosť a odhodlanie, ktoré im pomohli vytvoriť v posledných rokoch elitný svetový klub.

Átletico Madrid

Získaj obľúbený dres v našom fanshope, a ukaž tak svoje farby.

Jakub Jonáš - Top4Football.