Recenzia kopačiek Nike Magista Obra 2

V roku 2014 spoločnosť Nike prepísala pravidlá futbalu s novou kopačkou Magista. Už vtedy však začala vo svojom modernom laboratóriu dobu vývoja, skúmania a vylepšovania, aby svetu za dva roky ukázala, akou evolúciou prešla nielen samotná kopačka, ale aj ľudské chodidlo. A je to tu! Je na čase vám predstaviť druhú generáciu tejto skvostnej topánky, Nike Magista 2!

Prvé, čo vás bezpochyby upúta je vrchná 3D štruktúra umiestnená na prednej a bočnej časti kopačky. Skúmanie spomalených záberov toho, ako hráči reagujú na loptu a akými časťami kopačky sa lopty najviac dotýkajú, priviedlo Nike k myšlienke vytvorenia tejto unikátnej štruktúry, ktorá posúva technológiu Flyknit do úplne inej dimenzie. Prechádza navyše aj do vnútra kopačky, kde pri dotyku s loptou aktivuje citlivé oblasti na chodidle, stimuluje zmysli a spojí vás s vašim mozgom. Definícia tvorby hry tak dostáva nový rozmer. Pokiaľ kopačku vnímate, rozdiel dotyku s loptou pocítite predovšetkým na bočnej strane topánky.

Ďalším vylepšením prešla aj populárna ponožka Dynamit Fit Collar. Je anatomicky upravená a designovaná tak, aby tvarovala členok a prispôsobovala sa mu. Znížená ponožka vám navyše dodá maximálny komfort. Progres, ktorý je spojený s Dynamit Fit Collar, je po obutí najzreteľnejší. Pre mňa ponožka na nových kopačkách Magista 2 predstavuje ideál tejto technológie, ktorú prvá generácia ako prvá priniesla na svet. Medzi najvýraznejšie zmeny patrí aj nový tvar a rozmiestnenie štuplov na podrážke.

V neposlednej rade musíme spomenúť pestrý až unikátny design, ktorý vznikol práve zo štúdií Nike laboratória a predstavuje takzvanú tepelnú mapu. Červená farba značí miesta, ktoré prichádzajú najviac  do kontaktu s loptou. Pre Nike je tento design veľmi intuitívny a možno aj preto tak impozantný.  Je navyše perfektne prispôsobený ďalším farebným kombináciám, ktoré s novou generáciou prídu.

Kopačka Nike Magista 2 zanecháva vo futbale výraznú stopu. Technológie prechádzajú do umenia. Prichádza evolúcia, vyskúšaš ju aj ty?

Jakub Jonáš - Top4Football