POROVNANIE KOPAČIEK NIKE A ADIDAS

Revolúcia. Dve ikonické značky módneho futbalového priemyslu vytasili esá z rukávu. Čistý chaos a odvážny ťah značky adidas, ktorý môže tvoriť budúcnosť. Na druhej strane vlajková loď Nike, ktorá zaujíma svetlá reflektorov a je symbolom inovácií. Priniesli nové technológie to, čo sa ich vydaním očakávalo? Na to sme sa v Top4Football pozreli a obuli sme nové adidas X16+ Purechaos a Nike Mercurial Superfly V.

Flyknit versus techfit®. Prielomový materiál, ktorý sa u oboch značiek ukazuje v celej svojej kráse. U modelov kopačiek Superfly Flyknit predstavuje technológiu, ktorá sa s nazutím stáva súčasťou vašej nohy. Umožňuje tak maximálnu priľnavosť a dodáva pocit istoty. Navyše nespôsobuje nepríjemné otlačenie pred dostatočným prešľapnutím topánky. Flyknit ďalej prechádza plynule k Dynamit Fit Collar. Pružný lem zaisťuje stabilitu a pohodlie a drží nohu v správnom tvare. To, ale niektorým jedincom nemusí vyhovovať. Model Superfly totiž neumožňuje dostatočnú flexibilitu pri prudkých zmenách smeru, ale na druhú stranu vás chráni pred nerovnováhou a potencionálnym zranením.

Veľmi obdobnou technológiou je techfit® firmy adidas. Kopačky X16+ od prvej chvíle obutia obopnú vašu nohu a prispôsobia sa jej. Kopačka skutočne vytvára úzky, aerodynamický pocit, na ktorý si chvíľu môžeš zvykať. Zároveň však môže suplovať Dynamit Fit Collar, ktorá adidasu chýba. Kopačka však nestráca na flexibilite.

Zvršok oboch kopačiek podporuje ACC (All Conditions Control) u Nike a NSG (Non-stop grip) prináša podobne sebavedomú kontrolu nad loptou. U kopačiek Superfly máte pocit mäkkého jemného dotyku, zatiaľ čo adidas vám dodá pocit razancie a neoblomnosti.

Design má byť pýchou a tiež čerešničkou na torte modelov kopačiek. Nike nie je nikdy konzervatívny, čo ukazuje aj desiatou generáciou kopačiek Mercurial. Vzbudzuje emócie a nadšenie. Poburuje, ale aj ohromuje. Nedá sa prehliadnuť. Adidas vystúpil z rady a zvolil odvážnu a žiariacu kolekciu, ktorá sa musí páčiť.

Neskrotný živel, či žiarivý element? Výber je na tebe. My odporúčame obe.

Autor: Jakub Jonáš - Top4Football