Premier league je späť

Dnes začína nový ročník anglickej ligovej súťaže

Grandiózny svetový šampionát je už takmer mesiac za nami a my už netrpezlivo čakáme na štart nových ligových sezón. Prvá z top európskych súťaží, ktorá vypustí levy z klietok je možno jednoznačne Tá najlepšia - anglická Premier league. Pohodlne sa usaď, ale pripútaj! Toto bude veľkolepá jazda.

Všetky tímy zbroja pred novou sezónou a mohutne vylepšujú svoje monoposty. Začína totiž najsledovanejšia a neprekonateľne strhujúca súťaž. Noví tréneri, hviezdy, dresy, ale stále ten rovnaký cieľ - majstrovský titul.

Obhajcovia titulu a takmer neporaziteľný Manchester City bude obhajovať svoj trón pred svorkou hladných vlkov, ktorí sa chystajú zvrhnúť neohrozene vládnuceho monarchu. Odhodlaný a energický Liverpool zažil skvostné prestupové leto - Alisson, Keita, Fabinho, Shaqiri a k ​​tomu ten bájny, ostrý trojzubec na hrote útoku. Trofej bude jediným vykúpením. Chelsea priviedla premýšľavého stratéga Maurizia Sarriho a talianskeho dirigenta Jorginha, ktorí majú vrátiť trofej do vitríny na Stamford Bridge. Arsenal sa rozlúčil s Arsénom Wengerom a zbožne dúfa v zlaté precitnutie. Predtým diabolsky rozmarný José Mourinho teraz stojí s Manchestrom United obďaleč, nebude sa však on smiať ako posledný?

Nezabúdajme ani na kohútov z Tottenhamu, ktorí posledné roky budujú impérium priebojných a talentovaných mladíkov. Mohutne zbrojaci a sebavedomý Everton či sympatickí nováčikovia z Fulhamu a Wolverhamptonu. Premier league opäť ponúkne pri všetkých tímov strhujúce divadlo. A kto je tvojim favoritom? Komu budeš fandiť a na ktorého hráča sa najviac tešíš? Vybav sa najnovším dresom svojho obľúbeného tímu na Top4Football.

Jakub Jonáš - Top4Football