Ponožky Trusox spôsobili na MS rozruch

Futbalové majstrovstvá sveta sú nielen pompézna športová udalosť, ale aj gigantická platforma pre obchodné a ekonomické záležitosti. Sponzori investujú ohromné ​​sumy peňazí, aby dostali cenný priestor na najslávnejšom športovom pódiu. Niekedy však obľúbenosť a kvalita predčí všetky pravidlá.

Anglická reprezentácia sa dostala do popredia tohto škandálu za opakované porušenie marketingových pravidiel svetovej futbalovej federácie FIFA. Angličania sa na šampionáte v Rusku previnili počas štvrťfinále so Švédskom, pri ktorom na sebe niekoľko členov tímu malo populárne ponožky Trusox. Dele Alli, Raheem Sterling aj Eric Dier nedbali varovanie FIFA a vybehli podobne ako ich súper, kapitán Švédska Andreas Grandquist, v ponožkách, ktoré sú charakteristické vďaka svojmu dizajnu s čiernymi bodkami.

Dele Alli

Absolútna špička medzi ponožkami sa vyznačuje nesmiernou kvalitou. Vďaka efektívnym vankúšikom, ktoré sú z oboch strán materiálu, sa futbalistom nešmýka v kopačkách noha. Pokušenie neodolali a výzve zaplatenie pokuty čelili tiež futbalisti Uruguaja, v ktorých tíme ponožky Trusox nosí predovšetkým hviezdny Luis Suarez.

Luis Suarez

Nepočetnějším tímom, v ktorom sú ponožky obľúbené predovšetkým vo vínovej farbe, bola reprezentácia Mexika, v ktorej kabíne celkom dvanásť hráčov navlieklo Bodkovaný produkt. Ponožky ponúkajú rozmanitú škálu farieb, vďaka ktorej pasujú s prakticky akoukoľvek farebnou kombináciou dresu. Aj napriek zdanlivému splývaniu so štuľpňami bijú do očí práve kvôli čiernym bodkám, ktoré sú na každom páre nehľadiac na farbu. Predovšetkým preto sa futbalovej federácii táto neschválená propagácia nepáčila. Aj napriek značnej peňažnej sankcii však mali hráči už dávno jasno.

Javier Hernandez

Andreas Granqvist

Jakub Jonáš - Top4Football.