PLAY TEST: adidas X 18+

Veľmi energicky sa o svoje miesto na svetovom pódiu prihlásila značka adidas, ktorá vydáva novú generáciu kopačiek s názvom X 18+. Nabitá zbraň oznamuje svoj príchod v kolekcii "Energy mode" k Majstrovstvám sveta. Skôr než táto kráska dostala svoje kontúry, my sme s Top4Football vyskúšali jej tmavý prototyp.

Už v dobe, keď sme čierny prototyp mohli vidieť na nohách hráčov ako Mohamed Salah či Gabriel Jesis sme vedeli, že k nám dorazí niečo mimoriadne. Všetko zahalené do čiernočierneho dizajnu, ktorý skrýval všetky aplikované technológie. A tak sme sa opýtali, mohli by sme prosím?

Na prvý pohľad kopačka X18+ geneticky pripomína svoju predchodkyňu, legendárnu F50 Adizero. Lenže najnovšie inovácie posúvajú kopačku na nepoznanú úroveň. Signifikantnou zmenou je verzia kopačky bez šnúrok. Ako to preboha nemože mať šnúrky? Teraz Ťa presvedčíme, že to ide.

Kopačka disponuje na zvršku technológiou CLAW COLLAR, ktorá ponúka znížený členkový lém s natiahnuteľným materiálom. Najprv nepoddajný, neskôr však skvelo uzamkne nohu okolo členku a dodá pocit istoty. Tento až neoprénový zvršok prechádza na nárte v SKELETAL WEAVE, resp. kostrové tkanivo, ktoré veľmi zaujímavo reaguje na dotyk s loptou. Necítiš takú spojitosť nohy s lotpou ako pri mäkkých a poddajných materiáloch, následne Ťa však ohromí citlivosť, elegancia a maximálna ovladateľnosť pri dotyku s loptou. To spôsobuje ultratenké tkané vlákno na povrchu kopačky a taktiež materiál SPEEDMESH.

Ďalšia progresívna technológia je 3D pätná časť. Tá zaisťuje dokonalú fixáciu nohy v oblasti Achillovej šľachy a dodáva nezameniteľný pocit istoty.

Kopačka je predzvesťou veľkolepej budúcnosti tohto modelu a skrýva v sebe diamant, ktorý zaručene bude brúsený. Chceš to zažiť na vlastnej koži ako Mohamed Salah, Diego Costa či Gabriel Jesus? Zaobstaraj si najnovšie kopačky adidas X 18+ už čoskoro v Top4Football.

adidas x 18+

Jakub Jonáš - Top4Football.