NIKE PREDSTAVILA NA INNOVATION SUMMIT 16 FUTBALOVÉ NOVINKY

Energiu, ktorú do športového výkonu vložíte, nedokáže nahradiť žiadne vybavenie. Napriek tomu ale existujú spôsoby, ako svoje úsilie čo najviac zhodnotiť a dosiahnuť ešte lepšie výsledky. Nike má za cieľ vyrobiť vybavenie, ktoré umožní ukázať to najlepšie, čo v každom je. V spolupráci s fyzioterapeutmi a odborníkmi z oblasti chémie a fyziky preto neustále inovuje výrobky tak, aby sme sa mohli sústrediť len na dokonalý športový zážitok. A to platí aj vo futbale!

KRÁSNY ŠPORT, NIE VŽDY KRÁSNE PODMIENKY
Všetci futbalisti ten problém poznajú. Áno, aj tak prozaická vec ako blato na ihrisku má veľký vplyv na výkon a hlavne rýchlosť. Pridáva topánke zbytočnú váhu navyše a okrem toho hráča núti preventívne spomaľovať. "Kľúčom k úspechu bolo poznať molekulárnu štruktúru blata, aby sme mohli vyvinúť hydrofilný povrch, ktorý zabraňuje zanášaniu podrážky. Prestali sme premýšľať nad tým, ako vodu odpudiť, a začali sme sa zaoberať tým, ako ju využiť, "hovorí Jeremy Walker z tímu vedcov, ktorí na výskume pracovali. Technológia, patentovaná ako Nike Anti-Clog Traction, sľubuje revolúciu aj v ostatných športoch, ktoré sa tiež stretávajú s rozbahnenými ihriskami. Topánky budú dostupné od apríla.

ZRODENÉ PRE RÝCHLOSŤ
Nová verzia topánok Mercurial Superfly je navrhnutá s jedným hlavným cieľom: dosiahnuť maximálnu rýchlosť. "Tieto topánky sú ľahšie, pevnejšie, postavené na vedeckých poznatkoch a vytvorené tak, aby dobre pracovali s chodidlom a umožnili rýchlosť vo všetkých podmienkach, "hovorí dizajnér spoločnosti Nike Jeongwoo Lee, ktorý aplikuje svoje predchádzajúce skúsenosti z navrhovania rýchlych áut práve pri dizajne futbalovej obuvi. Navrhol topánku tak, aby čo najlepšie kopírovala anatómiu chodidla. "Podrážka je ešte ľahšia ako u predchádzajúceho modelov a zároveň je ohybná, aby bola medzera medzi chodidlom a topánkou čo najmenšia. Predtým sme pracovali s plochou podrážkou, ale chodidlo ploché nie je, "hovorí Lee. Nový model Mercurial Superfly navyše umožňuje zastaviť z plnej rýchlosti prakticky na mieste, takže hráči môžu využiť svoju plnú rýchlosť. Cristiano Ronaldo patrí medzi používateľov topánok Mercurial: "Sú ako môj postoj. Som totiž priamočiary a agresívny hráč. Tvar topánok mi pripomína môj vlastný charakter a hrá sa mi v nich veľmi dobre."

KAŽDÝ DETAIL VYLADENÝ - OD HLAVY AŽ K PÄTE
Futbalová súprava Vapor Kits with Nike Aeroswift je naozaj v každom detaile vyladená tak, aby športovci mohli podať ten najlepší výkon. Nové revolučné vlákno použité na dresy odvádza pot o 44 % percent lepšie ako predchádzajúci typ a tiež schne o tretinu rýchlejšie. Na základe reakcií hráčov desiatich národných tímov, ktorí v súprave Nike odohrali majstrovstvá sveta pred dvoma rokmi, boli na nový set použité dva druhy úpletov - dvojitý úplet tam, kde je nutná väčšia odolnosť a pevnosť, a jednoduchý úplet na miestach, ktoré musia byť priedušné. Ďalšou novinkou sú kraťasy s pružným pásom, ktoré budú prvýkrát z rovnakého materiálu ako dres, takže hráčom umožní väčšiu flexibilitu a pohodlie. "Zo všetkých pozitívnych reakcií, ktoré sme dostali od hráčov, sú najnadšenejšie tie na kraťasy. Sú oveľa pohodlnejšie než ktorékoľvek predtým, "vysvetľuje Martin Lotti, kreatívny riaditeľ spoločnosti Nike. Všetky tieto novinky oblečú hráči Anglicka, Brazílie, Francúzska, Portugalska a Spojených štátov amerických. Nike nezabúda ani na ochranu životného prostredia - každá súprava je vyrobená z najmenej 160 recyklovaných plastových fliaš.

NOVÁ SEZÓNA, NOVÝ ŠTÝL
Novú sezónu je potreba privítať v novom, treba s farebným Radiant Reveal Pack. Všetky štyri modely topánok - Hypervenom, Magista, Mercurial aj Tiempo - budú dostupné od konca marca.