Nové dresy top tímov pre sezónu 2017/2018

Tradičné, ale aj dve nové spolupráce. Spoločnosť Nike, adidas a Puma predstavila niekoľko sád nových dresov pre nadchádzajúcu sezónu, ktoré nebudú chýbať u nás v Top4Football. Poďme sa na ne pozrieť!

tiempo

Tottenham 
Mladý, ambiciózny tím z Londýna v posledných rokoch stúpa stále vyššie. So ziskom rekordného počtu bodov v anglickej Premier league v sezóne 2016/17 už čaká novú sezónu. A môže čakať s optimismom. Spoločnosť Nike si zobrala celok s mladou, súdržnou zostavou pod svoje krídla. Práve vďaka mladosti, vízii a žiarivej budúcnosti bude na drese Tottenhamu populárna fajka. Tú doplní jeden z najslávnejších svetových kohútov v znaku, ktorý je obklopený štítom. Obrysy znaku sú pre klub v typickej námorníckej modrej. Práve táto sympatická farba tvorí základ vonkajšieho dresu, ktorý vďaka nej naberá na nebezpečnosti. Rovnako ako domáci dres reprezentuje evolúciu a vývoj vicemajstra Anglicka. Bravo!

tiempo

Chelsea
Anglických majstrov čaká veľká revolúcia. Prvýkrát vo svojej histórii oblečú dres spoločnosti Nike. Domáci dres sa tradične zahalil do modrej farby. Klubové dedičstvo zachytené v minimalistickom a veľmi estetickom dizajne. Kľúčové bolo pre vývojárov Nike vystihnúť správny odtieň klubovej farby, ktorý je pre londýnsky celok tak typický. Pridaním jemných detailov založenia klubu a jeho prezývky pridáva dresu šmrnc. Osemnásť veľkých trofejí za posledné dve dekády, nespočetné úspechy v mládežníckych kategóriách. Chelsea zažíva progres a Nike je jeho novou súčasťou.

tiempo

Barcelona
Moderný, športový dres definujúci hrdosť a nadšenie klubu. Presne takto definovala nový domáci dres Barcelony brazílska hviezda Neymar. Blaugranas" sa vytasili s dresom, ktorý je definovaný tradičnými pruhmi o dvoch farbách, tmavo modrej a rubínovo červenej. Dizajn inšpirovaný katalánskou vlajkou zobrazuje zmierňujúce sa vertikálne pruhy. Priestorovo tak vytvára impozantný dynamický efekt. Neymarove slová o hrdosti potvrdzuje odkaz "Força Barça" na rukávoch. Brilantná práca! 

tiempo

Manchester United
Domáce dresy "Červených Diablov" udeľujú poctu klasikám z rokov minulých. Dva gombíčky s límčekom dodávajú elegantný a moderný vzhľad. K charakteristickej červenej farby a tri pruhy spoločnosti Adidas na ramene a čiernobiely pás na konci rukávov reprezentujúce zápasový deň United. Moderný, minimalistický dizajn, v ktorom vyniknú prednosti hrdého anglického klubu. Toto dres se podaril!

tiempo

Real Madrid
Čisto biela, presne tak ako sme pri kráľovskom veľkoklube zvyknutý. Na prvý pohľad náhodný až ležérny dizajn. Na druhej strane jednoduchá dokonalosť, ktorá spája mesto a klub. Detaily v nebesky modrej zvýrazňujú miesto, kde neexistujú limity - nebo.To korešponduje s ambíciami najslávnejšieho futbalového klubu sveta. Byť najlepší. Keď k tomu pridáme logo víťazov majstrovstiev sveta klubov, ligy majstrov a španielskej ligy, získava toto tvrdenie skutočný podklad.

tiempo

Bayern Mnichov
Gigant na svetovom pódiu. Spolupráca Bayernu Mnichov a spoločnosti adidas značí tradíciu. Retro štýl prevtelený do modernej doby.Pripomienka dominancie v 70. rokoch, keď Bavori ovládli niekdajší Pohár majstrov európskych krajín a cnelo nad celou Európou. Ikonická červená farba a prenikavé biele pruhy majú previesť túto dominanciu do dnešnej doby. Veldielo pre nemecký kolos, ktorý očakává len velké veci.

tiempo

Arsenal
Arsenal predstavil nové domáce dresy s túhou dosiahnuť po niekoľkých rokoch pôstu opäť na vrchol anglickej ligovej scény. Nechýba tradičná červená a biela farba. Poprvý krát od roku 2006 tiež s límčekom. Elegantné prevedenie, vynikajúce spojenie dvoch klubových farieb. Oslava päťdesiatich rokov prítomnosti charakteristického dela na domácom drese, ktoré zvečňuje prezývku "Kanonieri", a jemná strieborná grafika na ramene. Neobvykle však musíme vyzdvihnúť aj štulpne, s ktorými si rovnako ako aj s celkovým vzhľadom Puma skutočne pohrala.

tiempo

Dortmund
Tvorba domáceho dresu Borussie je skutočná výzva. Prenikavá žltá farba nedovoluje zbytočné prehmaty a pokusy o čo najkreativnější dizajn. Preto Puma vytvorila nenásilnú grafiku dresu, ktorá je znázornená v horizontálnych pásmach, ktoré sa živo začleňujú a prechádzajú do klasickej žltej farby. V posledných rokoch dres BVB trpel na prehnané kreácie vývojárov. Pre novú sezónu 2017/18 sa Puma vytiahla s parádným kúskom, ktorý môže nosiť nielen každý hráč, ale aj fanúšik tohto nemeckého klubu .

Jakub Jonáš - Top4Football