Nové dresy Manchestru City

Manchester City dostal svoju historicky prvú sadu dresov s pumou na hrudi. Sadu dresov, ktorá odkazuje na históriu samotného mesta a predovšetkým na jeho industriálne a kultúrne dedičstvo. Domáci i vonkajší dres pre sezónu bol odhalený verejnosti štýlovo a symbolicky - na udalosti v priemyselnej štvrti Manchestru za účasti lokálnej hudobnej scény.

Vyzeralo to skôr ako oslava a že v modrej časti Manchestru naozaj je čo oslavovať po poslednej sezóne. Naprosto unikátny zisk všetkých troch domácich trofejí (štyroch, ak počítame Community Shield) sa nezmazateľne zapísal do histórie a družina Pepa Guardiolu má bezpochyby v pláne v nastavenom trende pokračovať.

Puma x Man City kit launch

Vo štvrti Mayfield sa tak na odhalenie dresov pre sezónu 2019/20 usporiadala pompézna akcia, kde sa okrem očakávaných hostí Sergia Agüera a Oleksandra Zinchenko objavil so svojím vystúpením aj rapper a dlhoročný fanúšik City bugz Malone. Puma tak dáva jasne najavo dôležitosť hudby a umenia v tomto novom partnerstve. Nejde len o futbal, ide o celú futbalovú komunitu, celé mesto.

Na domácom Etihad Stadium budú Cityzens pri svojich ťaženiach za ďalšími trofejami obliekať typickú klubovú svetlo modrú, bez ktorej si partiu okolo Sergia Agüera ani nevieme predstaviť. Tá je prvýkrát v histórii doplnená a zvýraznená fialovou farbou, ktorá doteraz slúžila predovšetkým u dresov vonkajších. Nenápadným, ale sympatickým detailom je potom vlnovitý vzor vzdávající hold tkáčskym stavom hojne používaných v Manchestri za priemyselnej revolúcie.

Puma x Man City kit launch

O niečo extravagantnejším môžeme nazvať dres vonkajší, pri ktorého tvorbe sa dizajnéri inšpirovali 80. a 90. rokmi, kedy v Manchestri rozkvitla nová generácia hudobnej scény. Príval mladých skupín, DJs a rozmanitý klubový život Puma symbolicky zvečnila pomocou žltých pruhov na ramene a farebných zakončeniach rukávov. Hravý dizajn na čiernom poklade tak vytvára zaujímavú siluetu, na ktorú si fanúšikovia City určite radi zvyknú.

Puma x Man City kit launch

Oba dresy tiež pripomínajú významné klubové jubileum, klub totiž oslavuje už 125 rokov svojej existencie. A ťažko nesúhlasiť s tým, že si práve teraz prežíva jedno z najvydarenejších období, ak nie to úplne najlepšie. Fanúšikovia sa tak na nadchádzajúcu sezónu v zbrusu nových dresoch od Pumy môžu rozhodne tešiť.

Mikoláš Bartoš – Top4Football.