Nike Tiempo Legend 7

Tak toto je bomba! Spoločnosť Nike vytvorila ultra limitovanú edíciu kopačiek Nike Tiempo Legend 7 Platinum Black zámerne pred vydaním tejto zbrusu novej generácie. Iba 100 párov týchto čiernych mámb celosvetovo. A my v Top4Football sme medzi vyvolenými!

Už ste asi videli, ako na tréningy vybiehajú čas od času prvotriedne futbalové esá so záhadnými pármi kopačiek, ktoré sú celé zahalené do čiernej farby. Sú to prototypy nových generácií, na ktorých svetové hviezdy skúšajú dané technológie veľa mesiacov pred ich vydaním. Určitý druh prototypu sa teraz Nike rozhodla zverejniť v rámci novej generácie kopačiek Tiempo 7, a umožniť tak stovke vyvolených pocítiť ako prvý moderného génia skrytého v tejto unikátnej kopačke.

nike tiempo legend 7

Tiempo patrí medzi futbalové dedičstvo. Nezostáva však relikviou minulosti. Je určená pre tých, čo sa dokážu obetovať, dýchajú pre tím, ale sú zároveň technicky zdatní a nekompromisný pri svojej hre. Tiempo 7 je krokom do budúcnosti. Všetko vytvorené pre dokonalý cit a prihrávku. Pomáha tomu trojvrstvový povrchový materiál FitMesh, ktorý je tvorený z nylonu, mäkkých vankúšikov známych z kopačiek Hypervenom 3, a v neposlednom rade pre Tiempo tak charakteristickou kožou. Na kopačke je na prvý pohľad rozpoznateľný vlnovitými povrchom na prednej strane topánky a prejavuje sa pri tvrdosti prihrávok. Pri ktorých často dochádza z dôvodu vynaloženej energie k nepresnostiam. Avšak materiál FitMesh tieto nepresnosti spoľahlivo redukuje.

nike tiempo legend 7

Jazyk kopačky doznal tiež dôležitých zmien, Nike aplikovala v poslednej dobe veľmi populárny Flyknit materiál, vďaka ktorému kopačka plnohodnotne obopne chodidlo a dodá pocit istoty. Dôležitou zložkou je tiež podrážka, na ktorej pracovali vývojári Nike veľmi usilovne naprieč všetkými sily. U Tiempo 7 sa objavuje podrážka HyperStability, vďaka ktorej sú predné štuple kruhovité pre ľahké a časté zmeny smeru a tie zadné upravené ku dokonalému spevneniu pri tvrdých dopadoch.

Tiempo 7 už nie je len pre starších harcovníkov, trénerov či rozhodcov. Je hrdým krokom značky, ktorá nikdy nezostáva pozadu, ba naopak vždy posúva úroveň. So siedmou generáciou legendárnych kopačiek nemôžeme očakávať nič iné.

Jakub Jonáš - Top4Football