Mercurial Superfly vs. X17+ PureSpeed

"Porovnanie najnovších kopačiek z dielne Nike a adidas"

K dnešnému porovnaniu kopačiek sme si vzali jedny z najrýchlejších svojho druhu. Nike Mercurial Superfly V a adidas X17+ PureSpeed. Na prvý pohľad dve úplne odlišné kopačky, ničmenej s jedným spoločným, nikdy nebudú za tebou. Aké vlastnosti teda v sebe vôbec ukrývajú a v čom sú výnimočné? Poďme sa pozrieť!

nike vs adidas

Spoločnosť Nike dokázala s príchodom piatej generácie svojich najpopulárnejších kopačiek na trhu priniesť niekoľko inovácií, ktoré posúvajú zbraň futbalistu na inú úroveň. Vďaka zvršku s technológiou Flyknit a Flywire noha dokonale prilne a vytvorí jedinečný pocit istoty. Futbalisti dávajú dôraz na mäkký povrch, poddajnému dotyku s loptou, a to im Superfly ponúka. Kopačka je vytvorená pre rýchlostné typy hráčov, preto je veľmi úzka a váži len 193 gramov. Trenie medzi loptou a nohami vo vysokej rýchlosti podporujú špeciálne vlákna Speed Rib, ktoré sú na zvršku vidieť aj podľa farebného designu. Ponožka Dynamit Fit Collar navyše zaisťuje pevnosť a stabilitu nohy. Kopačka doslova splýva s nohou a vďaka svojej ľahkosti vytvára ideálne podmienky pre agresívny, raketový štýl hry. Ten dokresľuje podrážka s šípovitými štupľami.

Na prvý pohľad úplne odlišná je kopačka adidas X17 + PureSpeed, ktorej signifikantnými prvkami sú jednodielny zvršok techfit®, ktorý je poznať vyvýšenou časťou kopačky pri členku. Prispôsobuje sa nohe a vytvaruje ju podľa tvojich predstáv. Ďalšou inováciou je skryté šnurovanie, ktoré vzbudilo vo futbalovom svete veľký ohlas. Spevňuje nohu, zlepšuje aerodynamický tvar kopačky a umožňuje bezchybný dotyk s loptou. Aké ľstivé, že? Vynikajúca je konštrukcia päty, ktorá pevne zviera nohu. Tým ti umožní zvládnuť ťažké zmeny smeru v úplnom pohodlí a elegancii. Progres so skrytými šnúrkami jednoznačne budí rešpekt. Ten sa však istoiste vytratí po prvom obutí.

nike vs adidas

Základná ľudská otázka. Nike, alebo adidas? My tentoraz volíme obe značky, ktoré s týmito kopačkami priniesli do sveta športovej obuvi progresívne inovácie, ktoré sa budú len ťažko prekonávať. Teraz už je len na tebe, na ktorú z nich máš chuť. Vyber si v Top4Football. 

Jakub Jonáš - Top4Football