Nike vydáva kopačku Nike Mercurial Superfly 360

Prichádza nová generácia kopačiek Nike Mercurial Superfly a Vapor 360

Pohodlne sa usaď, nadýchni sa a nechaj sa uniesť rýchlosťou, ktorá nepozná hranice. Začína nová éra Mercurial. Toto je slávnostné predstavenie novej kráľovny rýchlosti – kopačka Nike Mercurial Superfly 360. Svet je pripravený. A čo ty?

Vybrúsená z odkazu ikonických predchodkýň,, kopačka Mercurial Superfly 360 predstavuje dvadsať rokov významných inovácii. Priekopníčka futbalovej rýchlosti stálo pri zrode mnoho legendárnych momentov futbalovej histórie. Kopačka Mercurial je pojmom.

Legendárny Ronaldo, Thierry Henry, Didier  Drogba či Zlatan Ibrahimovič. Počet futbalistov, ktorí udivovali svet v týchto kopačkách je rozsiahli. Od roku 1998 sa kopačka stala spoločníkom najrýchlejších hráčov na planéte. Toto empatické spojenie trvá dodnes. Kylian Mbappé, Marco Asensio vzhliadajú k svojím hrdinom Neymarovi a Cristianovi Ronaldovi. Odkaz prechádza na nástupcov, rýchlosť nepovoľuje.

Nike Mercurial Superfly 360

Aké kúzla teda kopačka v sebe skrýva? Jednoznačne si sa pozastavil nad číslovkou 360. Toto číslo so sebou nesie všetku podstatnú technológiu ktorá prichádza s najnovším produktom Mercurial. Jedná sa o celoplošnú 360 stupňovú konštrukciu z populárneho Flyknit materiálu, ktorá obopne nohu a zabráni tak akémukoľvek podkĺznutiu nohy v kopačke. Vyvinutie maximálnej rýchlosti tak nie je ohrozené.

Tvar ponožky tiež prepája vnútornú vložku kopačky. Vďaka tomuto vylepšeniu je každá veľkosť uspôsobená kostnej štruktúre danej veľkosti nohy. „ Pri predchádzajúcich modeloch Mercurial sme všetko zakladali na veľkosť 9. Pri novom modeli môžeme doručiť patričný komfort pri každej veľkosti.“ Vysvetlil Jengwoo Lee, dizajnér spoločnosti.

Nike Mercurial Vapor 360

Razantných zmien sa na prvý pohľad dočkala predovšetkým podrážka. Vývojári umiestnili čapy samostatne do prednej a pätnej časti kopačky. Rozmiestnenie bolo inšpirované labou geparda.

Vzhľad kopačky je veľmi čistý a jednoduchý s malým, elegantným logom Nike na prednej časti chodidla a odvážnym „M“ na  pätnej časti. „Hráči s kopačkami Mercurial sú najrýchlejší, preto je symbol „M“ to posledné, čo uvidia obrancovia súpera, “ pridáva Lee.

Svetových futbalistov uvidíš v nových kopačkách Superfly a Vapor už tento víkend. Ty si ich budeš môcť zaobstarať už čoskoro v Top4Football.

Jakub Jonáš - Top4Football