NIKE HYPERVENOM MONTEBELLUNA

Montebelluna je pre niekoho neznámym mestečkom na severe Talianska, pre zasvätených je rajom. Miesto, v ktorom sa 20 rokov vytvárajú najikonickejšie kopačky značky Nike pre najslávnejších futbalistov histórie, dostáva k svojmu výročiu poctu vo forme vlastnej kolekcie kopačiek. Pretvorením úplne prvého vzniknutého páru Nike Air GX do modelu kopačiek Hypervenom.

V roku 1996 spoločnosť Nike otvorila v Talianskom Montebellune továreň na úspech. Presne tak sa dá označiť miesto, kde sa vytvárajú prémiové futbalové kopačky. Kolíska najikonickejších kopačiek na trhu sa stala synonymom oddanosti a odhodlania produkovať umelecké diela. Dnes vytvára špeciálne upravené kopačky pre najväčších atlétov tejto hrdej značky. Keď spozorujete exkluzívne strelivo na nohe Cristiana Ronalda, môžete si byť istý, že bolo stvorené práve tu.

Nike Mentebelluna

Teraz teda prichádza limitovaná edícia prerábky legendárnych Nike Air GX z roku 1997. Pretvorenie štýlu starej školy do moderného, futbalový vkus vývojári osviežili a pretvorili dizajn, ktorý sa pred dvadsiatimi rokmi mohol zdať jemne usadlý a protivný. Ničmenej je to zasadenie živej, modrej farby, ktorá vydlaždila cestu ére kopačiek Mercurial s pestrofarebným dizajnom.

Moderná verzia spája koženú pokrývku s Flyknit technológiou. Najpoužívanejšia technológia nahradzuje starý "deväťdesiatkový" jazyk. Prirodzene je modernejšia verzia tiež ľahšia, a to o 35 %.

Nike sa vie pohrať s charakteristickými detailami a tak nesmie chýbať Talianska vlajka zo zadnej strany spoločne s erbom mesta. Tento projekt ukazuje svoju neskonalú vášeň, s ktorou sa spája od nápadu v hlave až po skutočný produkt.

Nikto nemohol pokrstiť limitovanú edíciu lepšie ako jej protagonista, útočník Interu Miláno Mauro Icardi, ktorý v týchto kráskach vstrelil hattrick v milánskom derby proti AC. Klobúk dole!

Jakub Jonáš - Top4Football