Nike Hypervenom 3

"Nastáva nová éra kopačiek"

Nastáva nová éra. Hypervenom sa zmenili. Vylepšili sa. Prichádza najväčšia udalosť roka. Tretia generácia ponúka všetky aspekty potrebné pre útočných zabijakov. Elitní strelci, nová krv pripravená ničiť. Dizajn a technológia, ktorá ťa ohromí.

Tá zmena bola nevyhnutná. Hypervenom po svojom pompéznom vydaniu v roku 2013 začali strácať šmrnc. Do nového roka však nabehnú v kolosálnom štýle. Zaseknúť loptu a vystreliť. Týmito kritickými heslami pre nebezpečných útočníkov sa riadili vývojári Nike. Tretiu generáciu pretvorili s radom sviežich technológií.

Ako prvé na Hypervenom 3 zaujmú penové vankúšiky Poron, ktoré pokrývajú vrchnú časť kopačky určenej k streľbe. Táto úplne nová pulzujúca technológia funguje rovnako ako aj luxusne znie. Vankúšiky reagujú na tvrdosť triafania lopty. Čím väčšiu silu vynaložíš, tým tvrdšie sú. Tým umožňujú agresívne odohrávanie lopty, respektíve smrtiace zakončenie. Jednoducho povedané, keď zahráte loptu s citom, a teda malou rýchlosťou, vankúšiky sú mäkšie. Ak trafíte loptu s veľkou rýchlosťou, technológia Poron naopak stvrdne. Impozantné, že?

Pri hľadaní mäkšieho a pružnejšieho zvršku pre tretiu generáciu zvolili vývojári spoločnosti osvedčený materiál Flyknit. Tu sa chceli vyvarovať nedostatkom spojených s druhým radom tejto progresívnej topánky. Hráči sa sťažovali na nepoddajný materiál, často prechádzali na prvý rad charakteristický svojou populárnou Nikeskin. Flyknit materiál umožní hráčom čo najpresnejšiu kontrolu s loptou a najúčinnejšiu streľbu.

Revolučná je tiež nová HyperReactive podrážka. Pri jej vývoji išlo o vytvorenie ohybnejšej špičky, ktorá zostáva v kontakte s trávnikom aj vo chvíli, keď hráč dvíha pätu. Tomuto účelu je prispôsobený počet štupľov a ich rozmiestnenie na podrážke.

Lewandowski, Kane, Cavani, Higuaín a ďalší. Pridaj sa k týmto zabijakom a staň sa nepremožiteľným.

Jakub Jonáš - Top4Football