Hypervenom 2 vs. Hypervenom 3

Tvárou v tvár. Nejnovšia inovácia a posledná generácia proti tej predchádzajúcej. V čom sa odlišujú a ktorá z nich je v skutočnosti lepšia? Poďme sa na to společne pozrieť!

V roku 2013 spoločnosť Nike vydala svoje zlaté dieťa. Úplne novú, nepoznanú kopačku Hypervenom, ktorá mala priniesť slávu útočníkom a skazu brankárom. Vzbudila nečakaný ohlas. Nike sa podarilo vytvoriť diamantový kúsok, ktorý si aj napriek svojim nepatrným nedostatkom stále držal svoju neochvejnú pozíciu najlepšej kopačky na trhu. Zdravá konkurencia športových spoločností prinútila Nike k inovácii – druhej generácii týchto smrtiacich kopačiek.

Hypervenom 3

Ťažko sa tak dominantný produkt prekonáva. Takmer nesplniteľná úloha. Druhá generácia sa vyznačovala pevnejšou štruktúrou. Prechod mezi podrážkou a zvrškom kopačky totižto svojou poddajnosťou a nedostatočnou výdržou spôsoboval nejväčšiu indispozíciu legendárnej prvej generácie. Tomuto sa chceli vývojári Nike vyvarovať. Technológia FlyWire kládla dôraz na energickejší dotyk s loptou. Avšak v porovnaní s prvou generáciou bola o dosť tvrdšia. Hráčom nevyhovovala. Nedá se povedať, že by sa stala druhá generácia neúspešnou. Zanechala však po sebe podivnú príchuť.

Preto prišla radikálna zmena. Veľa mesiacov dôsledných inovácií prinieslo na svet tretiu a zatiaľ nejnovšiu generáciu kopačiek Hypervenom. Kolosálne predstavenie s ešte pompéznejším vyvrcholením. Nová Hypervenom 3 zaťiaľ prekonáva všetky očakávania. Zvršok kopačky vytvorený technológiou Flyknit majstrovsky prepája inteligentnú a upravenú Dynamit Fit Collar. Mäkké vankúšiky na priehlavku s technológiou Poron prenášajú túto kopačku do inej dimenzie. Tretia generácia prichádza s jediným cieľom. Strieľať góly. Cítime ale, že má za úlohu vrátiť toto hrdé silo kopačiek Nike opäť na vrchol. Prvý dojem jej vyšiel znamenito.

Podrážky HV2 a HV3

Jakub Jonáš - Top4Football