Manchester derby špeciál

Tentoraz vynecháme klasické zaujímavosti z Premier League a detailnejšie sa pozrieme na derby o Manchester, ktorý po nedelnom derby ovládli modré farby. Čo sme si zo zápasu odniesli? Prinášame vám TOP4 zaujímavosti.

Mourinho na Guardiolu nevie
Portugalský manager patrí bezpochyby k tomu najlepšiemu, čo môžeme nájsť medzi svetovými trénermi, ale v priamych súbojoch s Pepom Guardiolom sa mu nedarí. Proti Guardiolovi sa postavil v 20 prípadoch, ale dokázal vyhrať len 4 krát. Zároveň je Pep managerom, proti ktorému Mourinho prehral najviac zápasov – 9. Dokáže to Mourinho v následujúcich zápasoch zmeniť?

Mourinho a Guardiola

Manchester je vo vzájomných zápasoch modrý
Derby o Manchester alebo súboj medzi Manchesterom United a Manchesterom City vyznieva v  posledných rokoch jednoznačně pre modrú časť. Faúšikovia City majú vo vzájomných stretnutiach častejšie dôvod k radosti ako ich kolegovia zo slávnejšieho Manchesteru United. Z posledných 12 derby o Manchester prehrali United 7 krát. Rovnaký počet prehier zaznamenali v posledných 45 stretnutiach, pokiaľ vynecháme duely s Manchesterom City. Zároveň obdržali United dva góly na Old Trafford pod vedením Mourinha len druhýkrát. A hádajte s kým to bolo po prvýkrát? Áno, presne tak, po prvýkrát sa jednalo tiež o Manchester City v minulej sezóne. Dejavu?

Omrkni blečenie a doplnky Manchesteru United.

Rashford pozitívum United
Tri body a veľký nádskok si odváža Guardiola a Manchester City, ale z čoho môžu mať fanúšikovia radosť je efektivita talentovaného Marcusa Rashforda, ktorému sa na domácom štadióne darí. V posledných 12 stretnutiach na Old Trafford sa podielal gólom alebo asistenciou na 11 góloch. Vzhľadom k jeho veku sa majú fanúšikovia červených diablov na čo tešiť.

Talentovanému Rashfordovi sa na domácom štadióne darí v Nike Hypervenom.

Rashford

David Silva, majster Old Traffordu
Španielský ofenzívny záložník dlhodobo patrí medzi najlepších hráčov Manchesteru City a teraz už ho môžeme kľudne označiť za ich ikonu. Každopádne to občas vyzerá, že je David Silva viacej doma na Old Trafford. Nie snaď kvoli tomu, že by mal hrať za United, ale naopak kvôli jeho výkonom v Divadle Snov. 5 z posledných 6 gólov/asistencii Davida Silvu proti Manchesteru United boli na Old Trafford, len jedna na domácom štadióne City – Etihade.

David ovláda Old Trafford s kopačkami adidas X.

Práža - Top4Football