Finále Ligy Mistrů

Sobotňajšia noc na nádhernom štadióne v Cardiffe videla grandiózne vyvrcholenie európskej sezóny. Stará dáma proti Bielemu baletu, znie to ako námet na operu. A ak sa chceli finálový aktéri podobať kráse divadelného predstavenia, podarilo sa im to náramne.

Emocionálne príbehy spájajúce oba tímy, nesmierna túžba po víťazstve a vidina nesmrteľnosti. Kúzlo finále zvýraznila svetelná show pred začiatkom stretnutia, zaplnený štadión jasal a na futbalistov čakal bezchybne strihaný trávnik. Niet divu, že sa na ňom hráči predviedli v úplne nových kopačkách Nike a adidas.

Finále bavilo. Tempo hry strhlo divákov, ktorí videli vynikajúce kombinácie a úžasné individuálne výkony. Po vyrovnanom polčasovom stave zvládli ťažobu okamihu lepšie hráči Realu Madrid, ktorí po prestávke ukázali hrozivú silu, a rozbili tak sen Gianluigiho Buffona na zisk vysnívanej trofeje. Tridsaťdeväťročný taliansky starec musel so svojimi spoluhráčmi jedovito sledovať oslavy kráľovského klubu. Ten ako prvý v novodobej histórii obhájil prvenstvo a priblížil sa dokonalosti.

V sobotu sme videli ďalší z čriepkov ságy milionárskej súťaže. Na jednej strane extáza radosti, na druhej obrovský smútok. Tak už to vo svete športu býva, má svojich víťazov a porazených. Avšak niekedy sa stáva, že si obdiv a rešpekt zasluhujú obe strany. Toto finále tomu bolo dôkazom.

Jakub Jonáš - Top4Football

kopačky nike, adidas a puma