Ako si vybrať správne obutie

Šmyknutie alebo akákoľvek neistota pri pohybe môžu ovplyvniť celý zápas. V modernom futbale sa kladie dôraz na každý detail. Ničmenej, mať vo výbave kopačky na odlišné typy povrchov, je futbalistsovou nevyhnutnosťou. Inšpiruj sa nami a tvoje zbrane nikdy nezlyhajú.

Ako si vybrať správne obutie

Prírodná suchá tráva
typ povrchu je pre väčšinu futbalistov rajom. Pri dokonalých podmienkach je trávnik perfektne kosený a rovný ako biliardový stôl. Potom sa nemusíš báť vytiahnuť llisáky. Najnovšie progresívne podrážky kopačiek umožňujú bezprostrednú adaptáciu na daný povrch a nesklamú Ťa ani po jemnom predzápasovom polievaní trávnika. Lisošróby sú na tomto tvrdom povrchu často nevhodné.

Ako si vybrať správne obutie

Prírodná mäkká tráva
V prevažnej väčšine hracieho obdobia sa stáva, že má trávnik túto podobu. Mäkký, klzký povrch s miernymi nezrovnaľosťami, ideálne pokosený a upravený v tebe vzbudí potrebu vytiahnuť lisošróby. Pre väčšinu profesionálnych hráčov sú v týchto podmienkach jasnou voľbou, vďaka ktorej sa budeš cítiť pohodlne. Pokiaľ si rýchlym a dynamickým typom futbalistu, nemusíš sa báť ani lisákov. Trakcia na podrážke lisákov je taktiež veľmi prispôsobivá a svojím charakterom sa blíži kombinovanej variante.

Prírodná podmočná tráva
V nepriaznivých podmienkach hráči volia jediné - lisošróby. Najnovšia technológia Nike Anti Clog vytvára na podrážke povrch, ktorý nezanecháva medzi štupľami nadbytočné trsy trávy, ktoré by následne mohli nepriaznivo ovplyvniť zmeny smeru pohybu. Materiál stačí pred použitím opláchnuť. Dodá Ti pocit istoty pohybu bez jediného pošmyknutia.

Ako si vybrať správne obutie

Umelá tráva
Umelá tráva býva tradičným postrachom. Miestni hráči na nej strávia prevažnú časť roku. Pre umelú trávu a prevenciu pred prípadným zranením sú najvhodnejšie turfy. Ničmenej svetové značky vyrábajú kopačky určené pre tento typ povrchu. Slúži pre hráčov, ktorí si nezvykli hrať v turfách. Tie predsa len disponujú silnejšou podrážkou a ich mobilita nie je taká, ako pri tradičných kopačkách.

Ako si vybrať správne obutie

Vyber si svoje najnovšie kopačky z ponuky kopačiek pre všetky dostupné povrchy na Top4Football.

Jakub Jonáš - Top4Football.