Lopta adidas Telstar 18 pre MS v Rusku

adidas predstavil novú loptu Telstar 18 pre Majstrovstvá sveta v Rusku

Adidas v stredu v Moske predstavil oficiálnu loptu pre Majstrovstvá adidas vo futbale v Rusku. Budúci rok v lete si najlepší svetoví hráči v boji o najcennejšiu trofej zahrajú s loptoou Telstar 18, která je znovuzrodením prvej lopty z roku 1970. Úplne nový artefakt je pripravený pokračovať v odkaze svojho predchodcu.

Nový Telstar 18 nadväzuje na svojho predchodcu, klasická lopta Telstar, s ktorou sa hralo na Majstrovstvách sveta v Mexiku v roku 1970. Pôvodný názov vznikol tak, že táto lopta mala byť „televíznou hviezdou“. Bola to vôbec prvá lopta dekorovaná čiernymi panelmi, pričom tento grafický dizajn bol navrhnutý preto, aby lopta dobre vynikla na obrazovkách čiernobielych televízii. Táto grafika tak navždy zmenila dizajn futbalových lôpt. 

Lopta adidas Telstar 18

Telstar 18 podlieha najnovším inováciam, je opatrený metalickou potlačou a grafickým efektom štrukturovaného povrchu, pričom štruktúra lopty je uspôsobená tak, aby bola kvalitná a zároveň odolná na štadiónoch aj na ulici. V lopte je zabudovaný NFC čip, ktorý umožňuje fanúšikom interakciu s loptou pomocou smart phonu. Riaditeľ kategórie futbalového hardwaru, Roland Rommler, tvrdí: „Nová štruktúra panelov a zabudovánie NFC čipu posunuli inováciu a dizajn futbalových lôpt na úplne novú úroveň, a tak sa diváci aj hráči môžu tešiť na úplne novú dimenziu futbalových zážitkov.“

Telstar 18 je zrodená pre veľké predstavenia, lámanie rekordov a posúvanie hraníc nemožného. Už čoskoro sa s ním budeš môcť pokochať a zakúpiť v kamenných predajniach a na e-shope Top4Football.

adidas lopta

Jakub Jonáš - Top4Football