ADIDAS PREDATOR JE SPÄŤ!

Fubalový dravec a jedna z najikonickejších siluet sa vracia na scénu.

Legenda, ktorá sa dva roky skrývala a vylepšovala sa. Adidas zverejňuje svoju pýchu, kopačky Predator, ktoré sú pripravené prísť si pre svoju korisť. Dámy a páni, návrat kráľa!

Ikonické a legendárne slová za poslednú dobu pomerne zovšedneli, ničmenej pri týchtokopačkách si to môžeme dovoliť. Myšlienka vtedy už bývalého austrálskeho futbalistu Craiga Johnstona menila svet futbalovej obuvi. Cieľom bolo to, čo doprevádza kreatívne výtvory športového odvetvia dodnes, posunúť kopačku na novú úroveň. Vyššia rýchlosť, silnejšia strela a precíznosť. Aký iný, než predátorský prívlastok by sa týmto kopačkám hodil, že ? Dominantná čierna farba,  červený akcent a tri prúžky sa stali charakteristickým dizajnom týchto kopačiek.

adidas Predator

Najvýraznejšie a najslávnejšie modely prišli medzi rokmi 1998 až 2006. Kopačky oslavovali so Zinedinom Zidanom francúzky titul majstrov sveta. Jednému z najlepších futbalistov histórie pomohli ku vstreleniu pamätného voleja z finále Ligy majstrov 2002. Nosili ich hviezdy ako David Beckham, Alessandro Del Piero či Rui Costa. Predatory sa stali neodmysliteľnou súčasťou futbalovej histórie.

A teraz adidas pre fanúšikov znovuzrodil túto emocionálnu legendu. Veľkolepá kopačka, ktorú nosili veľkolepí hráči, posunutá do modernej doby plnej progresívnych technológií.

Predator 18+ kombinuje čiernu, červenú a zlatú farbu a obsahuje nový členkový límec SOCKFIT COLLAR prispôsobený tak, aby prirodzene kopíroval pohyb nohy a vždy dokonalo sadol. Najnovší model pokračuje v tradícii, kedy umožňuje perfektný dotyk s loptou a zároveň pomáha uzamknúť pätu vďaka anatomickému tvaru.

Sam Handy, viceprezident dizajnu adidas Foootball povzniesol túto myšlienku: “Keď sme vytvárali Predator 18+, chceli sme vytvoriť najinovatívnejšiu kopačku na trhu a zároveň zachovať charakter, ktorý Predator urobil tak ikonickým.” Úloha splnená, ikona je späť v hre.

Jakub Jonáš - Top4Football