Kopačky adidas Predator

"História vydarených kopačiek adidas"

Športový svet je plný úžasných a nezabudnuteľných okamihov, ktoré sa svojou výnimočnosťou zapisujú do histórie. Niekedy je to gól, druhýkrát zase moment, ktorý zásadne zmení priebeh zápasu. Alebo to môže byť nápad. Myšlienka, ktorá sa neskôr ukáže ako prelomová. Jedna taká vzišla v roku 1994 z dielne spoločnosti adidas. Myšlienka s názvom Predator.

Slová ikonické a legendárne za poslednú dobu pomerne zovšedneli, avšak u týchto kopačiek si ich môžeme dovoliť. Idea vtedy už bývalého austrálskeho futbalistu Craiga Johnstona menila svet futbalovej obuvi. Cieľom bolo to, čo sprevádza kreatívne výtvory športového odvetvia dodnes, posunúť kopačku na novú úroveň. Vyššia rýchlosť, silnejšia strela a precíznosť. Aký iný, než predátorský prívlastok by sa týmto kopačkám hodil, že? Dominantná, decentná farba, červený akcent a neodmysliteľné tri prúžky.

adidas predator

V priebehu rokov sa na tejto kopačke ukázali všemožné inovácie - klokania koža, ohnutý jazyk alebo mriežkovaný zvršok pre väčšiu presnosť. Mnoho zmien v priebehu rokov. Jedno však zostalo takmer totožné. Charakteristický dizajn, ktorý sa s modelom Predator jednoliato stotožnil.

Najvýraznejšie a najslávnejšie modely prišli medzi rokmi 1998 až 2006. Kopačky slávili so Zinedinom Zidanem francúzsky titul majstrov sveta. Jednému z najlepších futbalistov histórie pomohli ku streleniu pamätného voleja z finále Ligy majstrov 2002. Najúspešnejšia generácia následne prišla v roku 2006 na Majstrovstvách sveta v kolíske značky adidas v Nemecku. Každý z nás si pamätá na legendárne zlatobiele prevedenie týchto krások.

A teraz, po dvadsiatich troch rokoch adidas pre fanúšikov znovuzrodil túto emocionálnu legendu. Veľkolepá kopačka, ktorú nosili veľkolepí hráči. Posunutá do modernej doby plnej progresívnych technológií. Dámy a páni, návrat kráľovnej!

Jakub Jonáš - Top4Football